Jdi na obsah Jdi na menu

31. 10. 2017

Rybáriková otvorila WTA Elite Trophy dvojsetovou prehrou

bez-nazvu.jpgČU-CHAJ – Magdaléna Rybáriková prehrala v prvom zápase skupiny Azalea na turnaji WTA Elite Trophy v čínskom Ču-chaji (2 280 935 USD, tvrdý povrch v hale) s Nemkou Juliou Görgesovou 1:6, 6:7(5).

Úvodný set bol jasne v réžii razantnejšie hrajúcej Nemky. Dobre riternovala a ani Magdine zmeny rytmu ju nedokázali rozhodiť. Od stavu 0:1 získala šesť gemov za sebou.

zdroj: twitter/wtaelitetrophy

V druhom dejstve bola piešťanská rodáčka oveľa dôraznejšia pri vlastnom podaní. Prvé kritické momenty prežila za stavu 3:4, keď odvrátila trojicu brejkbalov. Za stavu 5:6 čelila dokonca mečbalu, no vynútila si skrátenú hru. Aj v nej srdnato bojovala. Zmazala manko 1:4, no posledné slovo mala nemecká favoritka.

„Prvý set bol jasne v mojej réžii, vedela som však, že ešte ani zďaleka nemám víťazstvo v suchu. Na ‚malých‘ MS totiž štartujú iba kvalitné hráčky, ktoré nič nedajú zadarmo. Magda v druhom sete zmenila taktiku a znepríjemnila mi život. Som rada, že som to napokon zvládla. Chcem sa poďakovať môjmu čínskemu fanklubu za podporu,“uviedla víťazka v prvom rozhovore.

Na vykresanie teoretickej šance na postup zo skupiny musí zverenkyňa Petra Hubera zdolať Francúzku Kristinu Mladenovičovú v dvoch jednoznačných setoch. Stretnutie sa odohrá už zajtra o 8:00 SEČ.